Online Satın Al

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

En yakın tarih 29.09.2019, Kişibaşı 1299.00 TL

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


BU TURU FARKLI KILAN HİZMETLERİMİZ;

İLK GÜN ANTAKYA MERKEZ DE YÖRESEL SERPME KAHVALTI iKRAMIMIZ,

BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE KONAKLAMA,

GENİŞ PROGRAM,

HALFETİ’DE GRUBUMUZA ÖZEL TEKNE TURU,

BÖLGEYE HÂKİM DENEYİMLİ REHBERLER,

1. Gün: Ankara’dan hareket

23:00 Kızılay Atatürk Bulvarı No:81
23:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
23:10 Ufuk Hastahanesi Önü (Eski Trafik Hast.)
23:15 100. Yıl Köprüsü Altı
23:20 Konya Yolu Taurus AVM Önü
23:30 Oran Keklikpınarı Kavşağı
Yol Güzergahı: Aksaray - Pozantı - Adana - Antakya


2. Gün: Hatay, Harbiye Şelaleleri, Uzun Çarşı, St. Pierre Kilisesi, Habib-i Neccar Camii

Sabah erken saatlerde Hatay'a varışımızı takiben tarihi konak'da ücrete dahil yöresel serpme kahvaltımızın ikramı. Kahvaltı sonrası, Hristiyanların ülkemizdeki hac yerlerinden biri ve ilk Hristiyan ayininin gerçekleştiği kaya kilise olan St. Pierre Kilisesini ziyareti ve dünyanın sayılı mozaik müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesi gezisi. Antik çağda Ortadoğu zenginlerinin  alışveriş merkezi haline gelen ve gündüzler insanlara yetmeyince geceleri de meşaleler kullanılarak aydınlatılan ve bu yüzden "dünyanın ilk ışıklandırılan" caddesi unvanını alan Kurtuluş Caddesini (Herod Caddesi), farklı medeniyetlere ve dinlere ev sahipliği yapan Antakya sokaklarında; kilise ve cami gibi kutsal mekânların görülmesi. Anadolu’da inşa edilen ilk cami olan Habib-i Neccar Cami, Antakya Katolik Kilisesi ziyaretleri. Antakya’da yöresel ürün ve el sanatlarından baharata kadar birçok ürünü bulabileceğimiz Uzun Çarşı’ya hareket. Mitolojide Apollon’un aşkı Daphne’nin gözyaşlarından oluştuğuna inanılan Harbiye Şelalesinde yürüyüş ve serbest zaman sonrası otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Ontur Hotel, Anemon Hotel vb.


3. Gün: Hatay, Kırıkhan, Hassa, Islahiye, Nurdağı, Pazarcık, Gölbaşı, Adıyaman, Kâhta

Sabah kahvaltısı sonrası eski ismi Hısnımansûr olan, tütün, ters lale ve keçileri   ile ünlü Türkiye’de petrolün en çok çıktığı şehir Adıyaman’a hareket. Panoramik şehir turumuz sonrasında Kâhta ilçesine varış. Atatürk baraj gölü’nün görülmesi ve minibüsler ile sırasıyla; Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale, Arsemia Tapınağının görülmesi. (Panoramik) Nemrut  Dağına  varış. Yunan ve Pers mitolojisindeki tanrı ve tanrıça heykellerinin yanı sıra Kommagene Kralı 1. Antiocus’un da mezarının bulunduğu 2134 rakımlı tepede güneşin batışını seyredilmesi sonrası Nemrut Dağından ayrılarak otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’daki otelimizde White Star Hotel, Grand İsias Hotel, Nemrut Otel, Antiochos Hotel vb.


4. Gün: Kâhta, Siverek, Diyarbakır, Silvan, Batman, Hasankeyf, Midyat

Sabah kahvaltısı sonrası Diyarbakır’a hareket.  Yol üzerinde Fırat nehri üzerine kurulmuş, Türkiye’deki Gergin Eğik Askılı dört köprüden biri olan Nissibi köprüsünün görülmesi. Diyarbakır şehir gezimizde; Anadolu’nun en eski camilerinden olan ve yapımı Hz. Ömer dönemine tarihlenen, İslam âleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Cami ziyareti, 35 Yaş şiiri ile tanınan Türk edebiyatının önemli şahsiyetlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’nın Müze Evi, Hasanpaşa Hanı, Ahmet Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi. UNESCO dünya miras listesinde yer alan Hevsel bahçeleri ve Surların görülmesi(Panoramik) Batman'a giderken tarihi ongözlü köprünün görülmesi. Ilısu Baraj Gölünün suları altında kalacak olan, iki yakasını Dicle Nehrinin ayırdığı tarihi  Hasankeyf’e hareket. Varışımız ile beraber  panoramik olarak; Zeynel Bey Türbesinin görülmesi. Tarihi Hasankeyf’teki gezimiz sonrasında; Hz. İsa’nın dili olan Aramiceyi günümüzde halen kullanan Süryani’ler in yoğun olarak yaşadığı kadim şehir Midyat’a hareket. Midyat gezimize Sıla Dizisinin de çekildiği Midyat Konukevi ziyareti. Telkâri sanatının en iyi ustalarının yetiştiği bu  topraklardan dileyen misafirlerimiz gümüş alışverişi yapabilirler. Gümüşçüler çarşısında verilecek serbest zaman sonrasında otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Midyat’taki  otelimizde. Erdoba Elegance Hotel, Dunaysır Otel, Turabdin Otel, Büyük Mardin Otel vb.


5. Gün: Midyat, Mardin, Kızıltepe, Viranşehir, Şanlıurfa

Sabah kahvaltısı sonrası  Süryani mezhebi hakkında alacağımız detaylı bilgiler sonrasında, Süryanilerin Metropolit merkezi olan Deyrulzafaran Manastırına ziyareti. Manastırda; Güneş Tapınağı, Azizler Evi, Mor Hananyo Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Mardin şehir  merkezine  hareket. Kasımiye  Medresesi,  Eski Ptt Binası, Mardin Ulu Cami, Mardin Kapalı Çarşıları gezisi. Peygamberler Şehri olarak da bilinen Şanlıurfa’ya hareket. 2011 Yılından beri UNESCO dünya miras listesinde yer alan Dünya’nın bilinen ilk tapınağı Göbeklitepe ziyareti. Daha sonra otelimize hareket. Otelimizde alacağımız akşam yemeği  sonrası  dileyen  misafirlerimizle  Sıra Gecesi eğlencesi (Ekstra 60 TL) Konaklama Şanlıurfa’daki otelimizde Dedeman Hotel, Harran Hotel, Şitemrat Hotel, Güven Hotel vb.


6. Gün: Şanlıurfa, Harran, Şanlıurfa, Halfeti, Birecik, Gaziantep

Sabah kahvaltısı sonrası Dünyanın halen yaşanılan en  eski  kentlerinden  biri  olan Harran’a hareket.Tarihi M.Ö. 2250’li yıllara dayanan ve Dünyanın ilk bilim merkezinin  ve ilk üniversitesinin kurulduğu bu tarihi şehirde, tarihi Harran Üniversitesinin kalıntıların ve konik kubbeli Harran evlerinin görülmesi. Şehir merkezine hareket.  Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Cami, Hz. İbrahim Makamı’nı ziyaret ettikten sonra, Şanlıurfa’nın tarihi çarşıları Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar çarşılarında alışveriş için serbest zaman ve sonrasında Türkiye’nin  en büyük alana sahip müzesi olan Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ziyareti. Birecik barajının inşası sonrasında Fırat Nehrinin kabarması sonucu sular altında kalan, endemik siyah gülü ve taş konakları ile de ünlü olan Halfeti’ye varış. Burada bir saat sürecek tekne turumuzda; Rum Kale ve sular altında kalan minaresi ile ünlü Savaşan Köyü görülecek yerler arasındadır. Gaziantep’e hareket. Yol üzerindeki nesilleri tükenmekte olan ve yöre kültüründe önemli bir yeri  bulunan  Kelaynak  Kuşları  Üretme  tesisinde; Kelaynak Kuş Gözlem istasyonu ziyareti. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde Tilmen Hotel 4* vb. Gaziantep


7. Gün: Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, Antep Çarşıları, Ankara’ya dönüş

Sabah kahvaltısı sonrası Gaziantep Zeugma Mozaik müzesine hareket. Müze ziyareti sonrası 1915 tehcir olaylarına kadar yoğun Ermeni nüfusun yaşadığı günümüzde Gaziantep sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Bey Mahallesi gezisi ve Tarihi zeytin hanında baharat alışverişi için ve bakırcılar çarşısı için serbest zaman. Gaziantep kalesinin görülmesi (Panoramik) Ankara’ya hareket. Araç içi ikramlar ve gerekli molalar eşliğinde Ankara’ya varış.


Ücrete Dahil Hizmetler

Özel tur araçlar ile ulaşım
5 Gece belirtilen otellerde konaklama
6 Sabah kahvaltısı (Birincisi restoranımızda)
5 Akşam yemeği
Programda belirtilen geziler
Halfeti’de gruba özel tekne turu
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar
Seyahat Güvence Poliçesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri
Müze ören yeri giriş ücretleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Kişisel harcamalar,Bahşişler.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
22.09.20191399.00 TL1699.00 TL 1199.00 TL0 - 6 Yaş 549.00 TL
7 - 12 Yaş 1199.00 TL
Taksitler »
29.09.20191299.00 TL1599.00 TL 1099.00 TL0 - 6 Yaş 449.00 TL
7 - 12 Yaş 1099.00 TL
Taksitler »
06.10.20191299.00 TL1599.00 TL 1099.00 TL0 - 6 Yaş 449.00 TL
7 - 12 Yaş 1099.00 TL
Taksitler »
13.10.20191299.00 TL1599.00 TL 1099.00 TL0 - 6 Yaş 449.00 TL
7 - 12 Yaş 1099.00 TL
Taksitler »
Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU
KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU

Haftalık

949.00 TL

ANKARA ÇIKIŞLI HOBBİT EVLERİ MAŞUKİYE TURU GÜNÜBİRLİK
KAPADOKYA TURU 2 GÜN
KAPADOKYA TURU 2 GÜN

HER HAFTA CUMARTESİ SABAH HAREKET!

359.00 TL

ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK
ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK

BATUM TURU DAHİL - ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLİ

1299.00 TL

FETHİYE KAŞ KALKAN TURU HAFTALIK
FETHİYE KAŞ KALKAN TURU HAFTALIK

Tekne Turları Dahil

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.