Online Satın Al

ÇEŞME AŞK FESTİVALİ

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


ÇEŞME AŞK FESTİVALİ TURU

 19-21 EKİM 2018 

1. Gün: ANKARA-ÇEŞME

Akşam saat 23.30'da  buluşma ve  sabahın erken saatlerinde tarihteki 12 İon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Egenin incisi Çeşme'ye  hareket.

23:59 Kızılay Atatürk Bulvarı No :81
00:05 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı
00:10 Söğütözü Armada Önü
00:15 Odtü Köprüsü Altı
00:20 Bilkent Köprüsü Altı
00:25 Ümitköy Köprüsü Altı
00:30 Koru Sitesi Migros Karşısı
00:35 Yaşamkent Bp Benzinlik
00:40 Eryaman Optimum Önünden hareket


2. Gün: BARBAROS KÖYÜ-ÇEŞME-ALAÇATI-DALYAN-AŞK FESTİVALİ

Sabah saatlerinde köy kahvaltımızı almak üzere Barbaros Köyünü gidiyoruz. Gözlerden uzak, iç taraflarda, sessiz sakin bir köy olan Barbaros Köyü festivallerle de adından sıkca söz ettiriyor. Türkiye de ilk temalı festivali olarak bilinen Oyuk (Korkuluk) festivaline ve festivale konu olan meşhur korkuluklarına ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. Burada Köylüler  “ Çat Kapı Konuk Evi” isminde ilginç bir uygulama geliştirmişler. Kapısında çat kapı ev yazan yerlerin kapılarını çalıp, ufak bir ücret karşılığında sofralarına konuk olup, köy yaşamının izlerine tanık olmanız mümkün. Lezzetli katmerler, Köy loru, köyde yetişen maydanoz ve soğan, köy değirmeninde sıkılan zeytin yağı, odun ateşinde ya da kuzineli sobada pişen Çalkamaya ve tabi ki karabaş çiçeği reçeli  köye özgü bazı  tatlardan.
Buradaki lezzet durağımızın ardından Çeşme'ye hareket ediyoruz. Çeşme'de gezimize Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Sonrasında 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüz de otel olarak hizmet veren Kervansarayı görüyoruz. Ardından Dalyan'da Festival Alanına gidiyoruz. Çeşme Belediyesi'nin, yörede yaşanmış bir aşk öyküsünden ilham alarak düzenlediği Aşk Festivaline katılıyoruz.
Çeşme’nin daha iyi tanıtılmasını amaçlayan 9 Durak 9 Deneyim etkinlikleri kapsamında düzenleniyor. Festival programı içeriğinde şiir dinletileri, bale ve vals türünde keyif verici dans gösterileri, sokak performansları sergilenmektedir.Ayrıca en güzel aşk şarkılarının yorumlandığı konserlere ve aşk konulu sohbetlerin yapıldığı programlara katılabilirsiniz. 9 Durak 9 Deneyim etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek Aşk Festivali; ilçenin balık restoranları ve gurme lezzetleriyle tanınmış duraklarında farklı lezzetlerle de  buluşmayı ihmal etmiyoruz.Alışveriş ve fotoğraf molası için serbest zaman..Aşk Festivali'nden sonra, otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


3. Gün: SEFERİHİSAR-SIĞACIK-URLA-ANKARA

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Seferihisara doğru yola çıkıyoruz.Hem tarihte kurulan 12 İyon kentinden biri olması ve hem de Türkiye’deki ilk “cittaslow” yani sakin şehri olması ile de biliniyor.Yöresel mimarisine, geleneklerine,  göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar bu gezimizin vazgeçilmezlerinden. (Burada Seferihisar‘ın kendine has ege mutfağı dışında fastfood tarzı satan yerler bulamazsınız.)  Ardından bu güzel mekândan ayrılarak Urla'ya doğru yol alıyoruz.Yorgo Seferis Neyzen Tevfik Necati Cumalı ve Tanju Okan'ın memleketi olan Urla'ya ulaşıyoruz. Urla'da ilk olarak ünlü sair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı'nın Evini ziyaret ediyoruz.” Tütün Zamanı, Acı Tütün” gibi önemli romanlara imza atan Necati Cumalı 1950 yıllarda Urlada avukatlık yapmıştır. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferisin doğduğu evi görüp (panoramik), fotoğraf molası veriyoruz. Yorgo Seferis 1963 yılında nobel edebiyat odulu almis, yunanistan'da 30 kusagi olarak adlandirilan yenilikci donemin temel sairlerinden birisi olarak bilinir ve kendisi Urla doğumludur.Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi'nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Ardından İzmir'e hareket ediyoruz. İzmir'de ilk olarak Tarihi Asansör olacak. İzmirli şarkıcı Dario Marino'nun evini de içinde barındıran, tipik İzmir evlerini göreceğimiz Dario Moreno Sokağı sizleri büyüleyecek.İzmirde  Mithat Paşa Caddesinden Asansöre giden 302 numaralı sokağa, İzmir Belediyesinin aldığı kararla Dario Moreno Sokağı ismi verilmiştir.   Dario Moreno ailesi 1940 lı senelerde bu sokaktaki bir evde otururdu.Sonradan sokağa Dario Moreno ve Enrico Macias'ın büstleri yerleştirilmiştir.Bu sokakta kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra İzmir'i yukardan seyredebileceğimiz Tarihi Asansöre çıkacağız. Daha sonrasında İzmir'in simgelerinden biri olan Konak Saat Kulesini panoramik olarak göreceğiz. Ardından Ankara'ya hareket ediyoruz.
Bir sonraki Ves Turizm organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Özel Tur Araçları ile Ulaşım.
1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama.
2 Sabah Kahvaltısı
1 Akşam Yemeği
Rehberlik ve VES TURİZM refakat hizmetleri.
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.
Seyahat Güvence Poliçesi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri
Yemeklerdeki içecekler
Müze ve Ören Yeri Ücretleri

Aşk Festivali:
Yaşanmış bir hikayeden ilham alan Aşk Festivali   Dalyan’da yaşamış bir  gencin   Sakız Adasında yaşayan aşkı uğruna verdiği mücadeleyi anlatır. Çeşme’de yıllarca dilden dile dolaşarak bugüne kadar gelmiş bu aşk hikayesi Dalyan’da düzenlenen bu Aşk Festivali ile artık ölümsüzleştirilmiştir. Bu aşk mücadelesi, o zamanlarda zorluklar içeren bir hikaye olarak kalsa da günümüzde artık  Aşk Festivali ile yaşamaya devam edecek..
Bizler de 4. Aşk Festivalinde  balık restoranları ve gurme lezzetleriyle tanınmış Dalyan'da bu efsaneye tanık olacağız. Konserden müzik ve şiir dinletilerine, dans gösterilerinden, aşk sohbetlerine kadar bir çok etkinliği içinde buluyoruz kendimizi .Aşk Festivali hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU
KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU

Haftalık

949.00 TL

ISPARTA LAVANTA AŞKI FESTİVALİ TURU
ISPARTA LAVANTA AŞKI FESTİVALİ TURU

FESTİVAL TURU

429.00 TL

ANKARA ÇIKIŞLI HOBBİT EVLERİ MAŞUKİYE TURU GÜNÜBİRLİK
KAPADOKYA TURU 2 GÜN
KAPADOKYA TURU 2 GÜN

HER HAFTA CUMARTESİ SABAH HAREKET!

329.00 TL

EGE AKDENİZ TURU 6 GÜN
EGE AKDENİZ TURU 6 GÜN

ÖZEL ROTA

1690.00 TL

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.