Online Satın Al

MS CHERNISHEVSKY İLE ST.PETERSBURG - MOSKOVA

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


MS CHERNISHEVSKY İLE ST.PETERSBURG - MOSKOVA

10 GECE 11 GÜN

1. Gün:

GÜN

LİMAN

VARIŞ

HAREKET

1.      Gün

İSTANBUL – ST. PETERSBURG

 

10.55

2.      Gün

ST. PETERSBURG

--

--

3.      Gün

ST. PETERSBURG

--

--

4.      Gün

MANDROGİ

10.30

15.00

5.      Gün

KİJİ

08.00

12.00

6.      Gün

GORİTSİ

13.30

16.00

7.      Gün

YAROSLAVL

15.30

20.00

8.      Gün

UGLİÇ

08.00

12.00

9.      Gün

MOSKOVA

13.30

--

10.  Gün

MOSKOVA

--

--

11.  Gün

MOSKOVA – İSTANBUL

--

--


1. Gün: İSTANBUL – ST. PETERSBURG

08.30 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma.
10.55 Türk Hava Yolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile St. Petersburg’a hareket.
14.20 Saint Petersburg’a varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır.


2. Gün: ST. PETERSBURG

07.00 Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. 
08.15 Otobüsümüz ile panoramik şehir turu;
St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.
Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir.
Öğle yemeğinden sonra otobüsümüz ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Hermitage Müzesi ziyaretimiz esnasında; küçük taht odası, Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur).


3. Gün: ST. PETERSBURG

07.00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 
Peterhof Sarayı ( aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (ekstra tur).
13.30 Gemiye Dönüş. Dileyen misafirler Puşkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı Turuna katılabilirler. (Ekstra tur) Puşkin Turu (Katerina Sarayı ve Parkı) : Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır.
17.00 Kaptanımız akşam gemide bizi hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemimiz seyrine başlıyor.
 Akşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor.


4. Gün: MANDROGİ

10.30 Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz.
 Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alırken daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Bu seyir esnasında muhteşem doğayı izleme imkânınız olacak. Bu büyüleyici nehir uzantısında, bazen nehir sadece geminin geçebileceği kadar daralıyor. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evlerine dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesi (ücretli giriş) görülecek yerler arasındadır.
15.00 Gemiye dönüş ve hareket.


5. Gün: KİJİ

08.00 Sabah kahvaltısının ardından Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.
12.00 Gemiye dönüş ve hareket.


6. Gün: GORİTSİ

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde,
13.30 Volga Baltık kanal sistemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır.
16.00 Gemiye dönüş ve hareket.


7. Gün: YAROSLAVL

Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar seyir,
15.30 Öğlen yemeğinizden sonra Yaroslavl’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslavl “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslavl 1010 yılında Kiev’li Yaroslavl Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz bu şehirde hem otobüs hem de yürüyerek devam edecektir, bu esnada yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir. (Sanat Galerisi)
20.00 Gemiye dönüş ve hareket.


8. Gün: UGLİÇ

09.00 Sabah kahvaltımız ile birlikte Ugliç’e varış. Rybinsk baraj gölünü geçtikten sonra, doğal güzelliklere nerdeyse elinizle dokunabileceğiniz nehrin her iki yakasını en yakın noktada göreceğiniz yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına daha sonra yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, dönüşüm katedrali göreceğimiz yerler arasındadır.
12.00 Gemiye dönüş ve hareket.


9. Gün: MOSKOVA

13.00  Başkentin mimarisi Çarlık dönemi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş)
15.00 Tretyakov Sanat Galerisi (ekstra tur) veya Şehir Merkezine transfer (ücretli tur) serbest zaman
 Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır.
21.00 Gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilirsiniz.


10. Gün: MOSKOVA

07.00 Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı.
08.15  Kremlin turu – Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çarın çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz.
 Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma” katılabileceğiniz ekstra turlardan bazılarıdır.


11. Gün: MOSKOVA - İSTANBUL

 Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz ve dönüş yolculuğumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşiyor.
14.50 Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 418 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.
18.05 İstanbul’a varıyoruz.


Ücrete Dahil Hizmetler

THY ile İstanbul – St. Petersburg / Moskova – İstanbul ekonomik sınıfı uçuşları
10 Gece MS Chernyshevsky gemisinde tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile son bulur) 
Havalimanı – gemi – havalimanı transferler
Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar
St. Petersburg ve Moskova’da panoramik şehir turları
St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu
St. Petersburg’da Peter ve Paul katedrali
Moskova’da Kremlin Sarayı turu
Moskova’da Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi
Moskova’da Arbat caddesinde bir öğle yemeği
Yaroslavl’da interaktif tur
Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık ( barbekü)
Gemideki eğlenceler
Hoş geldin kokteyli
Kaptan köşkü turu
Kaptan’ın veda gecesi yemeği
Rus Dili dersi,
Rus Şarkıları dersi
Rus Dansları dersi
Rus El Sanatları tanıtımı
Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
Havalimanı, liman vergileri ve gemi bahşişleri (380 €)
Cruisera refakat ve Türkçe rehberlik hizmetleri
Kabinlerde ki sular (Günlük, kişi başı 0,33 ml)
Kahve ve çay istasyonları
Akşam yemeklerinde bazı içecekler

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış ücreti (15.- TL)
Ekstra turlar
Su, alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar (içecek paketi fiyata dâhil değildir),
Turumuzun ilk gününde kahvaltı ve öğle yemeği
Turumuzun son gününde öğle ve akşam yemekleri
Rusya giriş vizesi 140eur değerinde
Seyahat Güvence Paketi (70 yaş ve üzeri için Sür Prim uygulanmaktadır.  Hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır

Volga turu olarak bilinen kanal, göl ve nehirlerle oluşan suyolu turumuz ile Rusya’yı tanımanın en ideal yoludur. Bir diğer adı da Volga Volga / Beyaz Geceler turumuzda, Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleme fırsatınız olacaktır. Gezimiz güzergâhında farklı Rus kiliselerini, küçük köyleri, kendine özgü mimariye sahip harika kır evlerini, Avrupai mimarı yapılarıyla ve Baltık İncisi Petersburg’u, geçmişi ile iç içe halka halka gelişen ve sürekli değişen, Rus mimarisinin en belirgin yapıtlarını taşıyan Moskova da göreceğimiz önemli cazibe merkezlerindendir.  Rus insanı kendine özgü mimarisine, halkının sanatına, geleneklerine, adetlerine ve dinine yansıyan güçlü bir kültüre sahiptir. Manastırlar, salt manevi işlevleri dışında, eğitimin önemli merkezleridir. Rahipler Rusların hayatlarındaki önemli olayları kronolojik sırayla kaydederlerdi. Dini resim yapımları ve edebi sanatın temelleri burada atılmıştır. Gezimiz sırasında tarihsel öneme sahip yerleri ziyaret ederken, Rusların dinleri, inançları ve gelenekleri hakkında daha çok bilgilere sahip olacaksınız.

Yurtdışı gezilerinde seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
Pasaportunuzun zarar görmemiş, yıpranmamış olması gerekmektedir. Pasaportunuzun vize için en az karşılıklı 2 sayfası boş olmalıdır.
Otel rezervasyonu ile alınan vizelerde acentemiz kesinlikle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
Rusya, umuma mahsus ve yeşil pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Pasaportun en az seyahatten 30 gün önce ofisimize ulaşması gerekmektedir. Vizeniz orijinal Cruise davetiyesi ile alınmalıdır. Misafirler kayıt esnasında güncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir.
Zamanında acentemize teslim edilmeyen pasaport veya evraklar için acentemiz kesinlikle mesuliyet kabul etmemektedir.
Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Kişi başına bagaj ağırlığı 20 kg’dır.
Uçak bileti pasaportunuzdaki yazılı isime göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir.
Ekstra tur fiyatlarında kur ayarlaması Ruble cinsinde yapıldığından satış fiyatları Avro bazında artabilir.
Ekstra turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.
Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkış saatleri ile programda değişiklik olabilir.  Teknik ve diğer mücbir sebeplerden dolayı tur programları değişebilir
Kesin rezervasyon kişi başı Tur bedelinin %50si ön ödeme ile yapılabilir. Bakiyelerin tur hareketinden en geç 40 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir.
Programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.
Söz konusu fiyatlar belirli bir kontenjan dâhilinde oluşturulmuştur. Kontenjan dışındaki yeni talepler uçak fiyatından kaynaklanabilecek artışlar turun paket fiyatına yansıtılacaktır.
Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.  
Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.


Rusya Vizesi İçin İstenilen Evraklar;
Seyahat tarihi itibariye ile en az 6 ay geçerli pasaport, Kimlik Fotokopisi,
2 adet fotoğraf (Arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet fotoğraf)
Orijinal Gemi davetiyesi (tarafımızdan karşılanacak),
Seyahat Sigortası (tarafımızdan karşılanacak)

İPTAL ŞARTLARI:
Münferit Rezervasyon İptal Şartları; 100 – 80 gün arasında, alınan tüm ücret iade edilir. 80 gün ve sonrası için gemi şirketi tarafından uygulanan cezai işlemler; 80 – 50 gün arası toplam ücretin % 20’si, 49 – 30 gün arası toplam ücretin % 50’si, 29 – 15 gün arası toplam tutarın % 70’i, 14 – 0 gün arası toplam tutar yanar.
Grup Rezervasyon İptal Şartları; değişiklik göstermektedir.

Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.

Gemi Görselleri

Kabinler

Yeme ve İçme

Sosyal Aktiviteler

Eğlenceler

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU
VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU

VİZESİZ

399.00

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

349.00

ANKARA ÇIKIŞLI KIBRIS TURU 3 GECE 4 GÜN
ANKARA ÇIKIŞLI OTOBÜSLE BALKANLAR TURU
ANKARA ÇIKIŞLI OTOBÜSLE BALKANLAR TURU

SÜPER PROMOSYON

369.00

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI

HERŞEY DAHİL !!!

399.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.