Online Satın Al

ÖZEL KÜBA TURU

En yakın tarih 04.06.2019, Kişibaşı 1370.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


KÜBA TURU

HAVANA (5) & SANTA CLARA & TRINIDAD (3) 

*** Havana gidiş / Havana dönüş ***

TÜRK HAVAYOLLARI Tarifeli Seferi ile

Direkt Uçuş imkanı ile..

 

1. Gün: ISTANBUL- HAVANA

3 Haziran saat 23:00 de İstanbul 3.Havalimanı TÜRK HAVA YOLLARI  bankolarında VES TURİZM standında buluşma. Uçağımız gece yarısını geçe olduğu için dikkat ediniz !!

4 Haziran 2019  ISTANBUL- HAVANA UÇUŞU    02:25 07: 55
Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra  saat 02:25 de , Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana’ya yolculuğumuz başlıyor. Küba yerel saati ile  sabah 07:55 de HAVANA havalimanına ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile turumuza başlıyoruz.
HAVANA   -VARADERO

Rehberimiz  ile birlikte   yola çıkıyoruz, Kuzey sahil  rotasından istikametimiz Varadero.  Güzergahımız üzerinde  , Küba’nın en yüksek köprüsü yanında bir mola vereceğiz. Buraya ‘’Puente de Bacunayagua ‘’  isimi verilmektedir. Bu durağımızın sonrasında  Varadero’ya  doğru yola devam ediyoruz, Öğle saatlerinde otelimize  ulaşıyoruz.  ÖĞLE VE AKŞAM YEMEĞİ servisini otelimizde  dahil hizmet olarak  alıyoruz,  HER ŞEY DAHİL  sistemde içkiler ve yemekler  dahil  sistemdeki  sahil otelimizde 1 gece konaklayacağız. OTELİMİZ : TUXPAN RESORT HOTEL 3*

 


2. Gün: SANTA CLARA- TRINIDAD

Bugün , sabah kahvaltı sonrası   otelimizden ayrılıyoruz. Güzergahımız da ilk olarak  Santa Clara  şehri var. Efsane  CHE GUVERA ‘nın  anıt mezarının ve müzesinin olduğu , CHE ile  bütünleşen bir  kent  burası, Burada  CHE Müzesini ziyaret ettikten sonra  TRINIDAD a doğru yolumuza devam ediyoruz.. TRINIDAD eski kent merkezine ulaşıyoruz. Bu gece  CASA PARTICULAR  yani  Trinidad şehrinin  geleneksel Küba evlerinde konaklayacağız. Mahalle içlerinde , dar sokakların hemen içinde yer alan, evlerdeki odalarımıza  rehberimizi  bizleri  yerleştiriyor. Akşam saatlerinde ‘’ Gece uyumayan  şehir ‘’  Trinidad  sokaklarında  keyifli saatler geçireceksiniz. 2 Geceleme konaklama bu evlerde olacak.  Casa Particular Trinidad.

 


3. Gün: TRINIDAD

Bu sabah Küba evlerimizde  Yerel kahvaltı deneyimi yaşıyoruz. Bizlere ev usulü kahvaltı hizmeti  sunuyorlar,  ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz, Katedral meydanı , dar sokaklarını yürüyerek geziyoruz. Öğleden sonra  serbest saatlerimizde  dileyenler  fotoğraf çekmeye devam ederken, dileyenler  rehberimizin de yardımı ile  Trinidad  Sahil  kıyısına giderek  denize girebilirler.  Geceleme  yine Trinidad’da  evlerde  olacak.


4. Gün: CİEN FUEGOS-DOMUZLAR KÖRFEZİ -HAVANA

Kahvaltı sonrası  CIENFUEGOS  şehrine  doğru yola çıkıyoruz. Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri üzerinden HAVANA a gidişimiz bugünkü planımız. Panaromik turumuz  esnasında ,Cienfuegos'da Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı'nı (Palacio del Valle)görüyor sonrasında ‘’ DOMUZLAR KÖRFEZİNİ’’  ziyaret edeceğiz. Daha sonra  HAVANA a hareket ediyoruz.

Varış sonrası akşam saatlerinde  EV-casa Particular yerleşme. Bu geceden itibaren 4 gece  Havana şehrinde  KÜBA evlerinde konaklayacağız. Evlere yerleşme, ev sahipleri  yardımı ile odalarımıza geçişimiz  sonrası , rehberimiz eşliğinde Havana eski kent merkezine gideceğiz.Serbest saatlerimiz olacak.


5. Gün: HAVANA

Kahvaltı sonrası çevre gezilerimize devam edeceğiz. Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Geceleme Havana ‘da evlerde.


6. Gün: HAVANA

Sabah kahvaltı sonrası ;  ŞEHİR TURU  yapacağız. Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz… evlerde konaklama.

 


7. Gün: HAVANA

Bugün Havana ‘da son günümüz; alışveriş ve Havana sokaklarında gezintiler yapmak için serbest günümüz olacak. Geceleme Havana ‘da evlerimizde.


8. Gün: HAVANA- ISTANBUL

Bu sabah çok erken saatlerde Havana ‘daki konakladığımız evlerden ayrılıyoruz, rehberimiz ile birlikte  havalimanına geçiyoruz.  Uçuş saatimiz saat 09:35. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


9. Gün: İSTANBUL –Varış

Sabah 10:10 İstanbul ‘a  varış   - Anılarla dolu gezimizin sonu…


Ücrete Dahil Hizmetler

THY ile  ISTANBUL -HAVANA -ISTANBUL  uçak bileti ve havalimanı vergileri 
Programda belirtilen tüm Turlar Tüm Transferler.
1 Gece Varadero ‘da Otelde konaklama 3* ALL INCLUSIVE
2 Gece TRINIDAD  -  Evlerde Casa Particular Konaklama
4 Gece  Havana - Evlerde Casa Particular Konaklama
Evlerde  KAHVALTI servisi  yapılacaktır. Ev sahipleri bunu hazırlıyor.
7Gece/9Gün 
Programda belirtilmiş   ÖĞLE  yemekler DAHİLDİR.
Varadero 1 Gece  All Inclusive Konaklama
Programda belirtilen tüm geziler
Türkçe rehberlik hizmeti
Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Küba  Vize ücreti (50 €)          NOT :  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
Programda açıkça belirtilmeyen  yemekler.
Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)  
TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ TOPLAMI  > KİŞİ BAŞI 50 €  DUR.( çıkış günü Havalimanında toplanıp rehberimize veriyoruz)

 

YEŞİL PASAPORTA VİZE GEREKMEMEKTEDİR .

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
04.06.20191370.001590.00 1370.000 - 2 Yaş 206.00
3 - 6 Yaş 617.00
7 - 12 Yaş 891.00
Taksitler »
Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

ANKARA ÇIKIŞLI OTOBÜSLE BALKANLAR TURU
ANKARA ÇIKIŞLI OTOBÜSLE BALKANLAR TURU

SÜPER PROMOSYON

369.00

BAŞTAN BAŞA RUSYA TURU
BAŞTAN BAŞA RUSYA TURU

FLASH PROMOSYON!

479.00

BÜYÜLÜ İNGİLTERE İSKOÇYA TURU
THY İLE BÜYÜLÜ KÜBA TURU
THY İLE BÜYÜLÜ KÜBA TURU

KOLAY KÜBA VİZESİ

1299.00

ORTA AVRUPA`NIN BAŞKENTLERİ
ORTA AVRUPA`NIN BAŞKENTLERİ

ÖZEL ROTA!

199.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.