Online Satın Al

GRAND UKRAYNA TURU

En yakın tarih 01.05.2020, Kişibaşı 399.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


PEGASUS HAVAYOLLARI İLE

7 Gece 8 Gün

GRAND UKRAYNA

 LVİV & VİNNİTSA & ODESSA & UMAN & KİEV

 

1. Gün: İstanbul – Lviv – Vinnitsa

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC420 Sefer sayılı tarifeli seferi ile 16:56’da Lviv’e hareket. 18:55’de varışımızı takiben Vinnitsa şehrine doğru yola çıkıyoruz. Vinnitsa’ya varıyoruz, varışımıza istinaden geceleme otelimizde. 


2. Gün: Vinnitsa – Odessa

Kahvaltının ardından odaların boşaltıması ve Vinnitsa şehir turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Tarihi 9. yy’a kadar dayanan bu şehir sakin ve uyumlu halkıyla Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biridir. Toskana Barok stili ile yapılmış olan Bakire Meryem Kilisesi ve Vinnitsa Anıtı şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun Ukrayna’nın eğlence başkenti olan Odessa için yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Karadeniz’in en önemli şehirlerinden Odessa bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Bu turda, Odessa Opera Binası, Çariçe 2. Katerina Anıtı, dünyaca ünlü Potemkin Merdivenleri’nin yanısıra, eşsiz mimari örneklerini göreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Dileyen konuklarımız, kentin araç trafiğine kapalı, cıvıl cıvıl sokaklarında renkli bir akşamın tadını çıkartabilirler. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Odessa

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomplar turuna katılabilirler (50 Euro). Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’nın işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orjinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz.   Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Degustasyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler (25 Euro). 1899 Yılında Odessa’da satın aldığı Konyak Fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya’da Konyak ve Vodka kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Odessa Tekne Turu için hareket (25 Eur). Odessa plajlarını, Gece hayatıyla ünlü Arcadia Bölgesini, Meçhul Bahriyeli Anıtını göreceğiz. Bu keyifli turumuzun ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Odessa – Uman – Kiev

Kahvaltının ardından, Ukrayna’nın Başkenti Kiev’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Uman şehrine giriyoruz. Uman Eski Podolya eyaletinin başkenti olup içerisinde büyük bir tarih barındırmaktadır. Uman Yahudiler için en önemli liderlerden Breslovlu Rabbi Nachman’ın kabrine ev sahipliği yapıyor. Nazi Almanyası’nın zulmünde yiten Yahudileri anmak ve hacı mertebesine ulaşmak için her sene binlerce Yahudi dünyanın çeşitli yerlerinden burayı ziyaret etmek için gelir. Uman gezimizin ardından Kiev’e varıyoruz. Dinyeper Kıyısına kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyün Kiy’den almıştır. Kiev’de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Geceleme, otelimizde.


5. Gün: Kiev

Kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı için hareket (45 Euro). İlk durağımız 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından Pecerskaya Lavra Manastırı turuna geçiyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş & Tekne Turu’na katılabilir (45 Euro). Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dnepre Nehrinin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Akşamleyin Dinyeper Nehri’nde düzenlenecek tekne turuna geçiyoruz. Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kiev’in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. Geceleme otelimizde.


6. Gün: Kiev – Rivne – Lviv

Kahvaltının ardından Lviv’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzeri Ukrayna’nın şirin kasabalarından biri olan Rivne de ihtiyaç ve fotoğraf molası veriyoruz. Şehir nüfus ve yüzölçümü olarak küçük olmasına rağmen Rivne’de 4 adet üniversite bulunmaktadır. Doğal kaynakların fazla olduğu kentin %40’ı ormanlık alanlar ile kaplıdır. Yol üzerinde Rivne’de alacağımız öğle molamızın ardından aşk şehri Lviv’e doğru tekrar yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben yürüyerek şehir turumuzu yapıyoruz. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hemen hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.


7. Gün: Lviv

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak öğle yemekli Şatolar Turu için hareket ediyoruz (60 Eur). Lviv şehrinin dışında kurulmuş birçok şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 2 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Eczacılık müzesi & Çikolata Fabrikası Satış Mağazası & Ünlü Ermeni Kilisesi  & Arsenal turuna katılabilirler (30 Eur). Yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Ardından Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesinin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesini ziyaret edeceğiz. Muhteşem freskleri ile bu kilise bizleri bekliyor. Daha sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde kahve molası ve serbest zaman. Daha sonrasında bu eşsiz Orta Avrupa şehrinin tadını çıkartmaya devam edebilirsiniz.  Turumuzun ardından otelimize transfer. Akşam ise eğlenceye Lviv’in en eğlenceli mekanlarında güne devam edebilirsiniz. Geceleme otelimizde. 


8. Gün: Lviv – Istanbul

Kahvaltının ardından, Lviv Havalimanına devam ediyoruz. Bagaj ve check – in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC421 sefer sayılı uçuşla 16:20’de İstanbul’a hareket. 19:20’te varışımıza istinaden turumuzun sonu. Eve Hoşgeldiniz!


Ücrete Dahil Hizmetler
*Pegasus Havayolları ile SAW – LWO – SAW parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
*Havalimanı vergileri,
*7 gece oda + kahvaltı konaklama,
*Lviv – Vinnitsa - Kiev - Odessa yapılacak olan şehir tanıtım turları,
*Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
*Tüm şehirlerarası transferler, 
*Otel vergileri,
*Türkçe rehberlik hizmetleri
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
*Yurtdışı çıkış fonu – 50 TL,
*Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
*Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

 

•Yurtdisi gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olmasi mecburidir. 10 yildan eski pasaportlar yurtdisina yapilan seyahatlerde geçerli degildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yirtik ve yipranmis pasaportlar ile giris yapilamaz.
•Ves TURİZM, hava yolu ile yolcu arasinda araci kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuslarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçus öncesinde saatler degisebilir. Ves turizm, bu degisiklikleri en kisa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat degisme riskini kabul ederek geziyi satin almistir. 0-2 yas arasi çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
•Ves Turizm, gerekli gördügü durumlarda, tur güzergâhini içerigi ayni kalmak kosuluyla degistirme hakkini sakli tutar.
•Bu paket turda minimum katilimci sayisi her otel kategorisi için 40 kisidir. Paket tura katilacak kisi sayisinin yeterli olmamasi durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
•Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayi belirtilen gün/ günler disinda baska bir gün yapilabilir.
•Ekstra ve dahil olan turlarin, özel durumlardan dolayi yapilamamasi halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
•Ukrayna turistik tesisleri standartlarinin, Türkiye turistik tesisleri standartlarina henüz ulasmadigi gözlenmektedir.
•Yerel otoriteler tarafindan gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapilmaz. Alternatif turlar minimum 20 kisilik katilim oldugu takdirde gerçeklestirilebilir, daha az katilim oldugu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar degistirilerek gerçeklestirilebilir. Bu gezi ya da turlarin yapilamamasindan Ves Turizm sorumlu tutulamaz. 
•3 kisilik odalar, otellerin müsaitligine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kisiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kisilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan olusmaktadir. Ilave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandirilan yataklardan olustuklari için tur katilimcisi 3. kisi ve/veya çocuk rezervasyonlarinda odalarda yasanabilecek sikisiklik ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmis sayilirlar. Çocuk indirimleri 2 yetiskin yaninda kalan –yas grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
•Vize basvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceginiz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazili onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.
•Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvasi vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanilabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentaniz tarafindan bilgi verilecektir.
•Tur programinda dahil olan hizmetlerden Otelde alinan Kahvaltilar, bulunulan ülkenin kahvalti kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvalti olarak adlandirilan tereyagi, reçel, ekmek, çay veya kahveden olusan sinirli bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmis ayri bir salonda servis edilebilir. 
•Panoramik sehir turlari maksimum 2 saat süren otobüs içerisinden yapilan sehrin önemli noktalarinin ziyaret edildigi turlardir.
•Tekne Turlari minimum 25 kisi katilimiyla yapilmaktadir.
•Yemekli turlarda menü baslangiç tabagi, ana yemek ve tatli olup içecekler hariçtir.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
01.05.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
08.05.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
15.05.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
29.05.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
31.05.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
05.06.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
07.06.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
12.06.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
14.06.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
19.06.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
21.06.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
26.06.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
28.06.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
03.07.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
05.07.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
10.07.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
12.07.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
17.07.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
19.07.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
24.07.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
26.07.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
31.07.2020449.00659.00 449.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 449.00
Taksitler »
07.08.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
09.08.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
14.08.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
16.08.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
21.08.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
23.08.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
28.08.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
30.08.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
04.09.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
06.09.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
11.09.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
18.09.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
25.09.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
02.10.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
09.10.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
16.10.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
23.10.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
30.10.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
06.11.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
13.11.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
20.11.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
27.11.2020399.00569.00 399.000 - 2 Yaş 150.00
2 - 12 Yaş 399.00
Taksitler »
Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

OTOBÜSLE BÜYÜK BALKAN TURU ANKARA ÇIKIŞLI
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU
ANKARA ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA TURU

ANKARA'DAN DİREKT UÇUŞ

479.00

BÜYÜK İTALYA
BÜYÜK İTALYA

FARKLI ROTA

399.00

BÜYÜK İSPANYA
BÜYÜK İSPANYA

KESİN HAREKET

449.00

BENELUX & PARİS TURU
BENELUX & PARİS TURU

Lüksemburg gidiş - Lüksemburg dönüş

449.00

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.