Online Satın Al

15 TEMMUZ ÖZEL SİNOP SAMSUN AMASYA TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


DOĞAL GÜZELLİKLERİ İLE EŞSİZ MANZARA'YA SAHİP SİNOP
MİLLİ MÜCADELE ADIMININ ATILDIĞI TARİHİ KENT SAMSUN

 ŞEHZADELER ŞEHRİ AMASYA
1. Gün: Ankara dan Hareket

00:30 Kızılay Atatürk Bulvarı No :81 
00:35 Bahçelievler Milli Kütüphane Yanı 
00:40 Aşti Karşısı 
00:45 Akköprü Migros Karşısı 
00:50 Keçiören Fatih Köprüsü Altı 
​00:55 Aydınlıkevler Türk Telekom Önü


2. Gün: Sinop,Erfelek Şelalesi,Hamsilos Koyu, Tarihi Cezaevi,Gemi Yapım Atölyesi

Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde tarihi güzellikleri ve doğal yapısı ile Sinop’a ulaşıyoruz. ilk olarak sabah kahvaltımızı alacağımız erfelek şelalesine varış.Her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan irili ufaklı 28 şelaleden oluşan Erfelek şelalesini ziyaret ederek sizi bol oksijen ve doğa ile başbaşa bırakıyoruz. Ardından 3 tarafı deniz ve surlarla çevrili tarihi sinop cezaevini ziyaret ederek başlıyoruz programımıza. Hapishane olarak kullanıldığı dönemde, "Anadolu'nun Alkatrazı" olarak adlandırılan, tarihin izlerini taşımayı sürdüren yapıdır Sinop Cezaevi. Hemen akabinde gemi yapım maket atölyesi ziyareti. Sonrasında Türkiye’nin tek fiyordu olan hamsilos koyuna  hareket. Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Ardından Samsun'a hareket. Konaklama samsunda ki otelimizde. Konaks Otel vb..


3. Gün: Samsun,Atatürk Anıtı,Bandırma Vapuru,Kurtuluş Yolu,Gazi Müzesi,Amazon Adası,Amisos Tepesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine ev sahipliği yapan Samsun programımıza başlıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da milli mücadeleyi başlatmak üzere ilk adımı attığı yer olarak tarihimizdeki önemli yerini almıştır Samsun. Atatürk anıtını (Onur Anıtı) ziyaret ediyor Kurtuluş Savaşı'nın ilk durağı ve cumhuriyetin ilanına giden sürecin simgesel noktalarından biri olması nedeniyle bunu sembolize eden bir anıttır Atatürk heykeli. Ardından Samsun’u ayaklarımızın altına alacağımız muhteşem manzaraya sahip Amisos tepesine çıkıyoruz. Akabinde ise yaklaşık 4000 yıl önce amazon kadınlarının yaşadığı Amazon adasına geçiyoruz. Sonrasında Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu ve 19 Mayıs 1919 tarihinde Atatürk'ün Samsun'a ayak basmasında, büyük Kurtuluş Savaşı'nın başlamasında önemli bir rolü olan Bandırma vapurunu ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman… Ardından Atatürk’ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ilk gelişinde konakladığı Gazi Müzesi ziyareti. Sonrasında Otelimize hareket.Konaklama Samsunda ki otelimizde Konaks otel vb..


4. Gün: Amasya,Hazeranlar Konağı,Saat Kulesi,Yalı Boyu Evleri, II.Beyazıt Külliyesi,Çorum,Ankara

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Anadolu nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan şehzadeler şehri Amasya ya Hareket. İlk olarak evliya çelebinin de seyahatnamesinde yer alan 1486’da Amasya Valisi Şehzade Ahmet tarafından yapılan 2. beyazıt külliyesi ziyareti. Ardından Amasya'nın kendine özgü bir mimari geleneğine sahip olduğu Yeşilırmak sahil şeridinde yer alan tarihi yalıboyu evleri ve Amasya Defterdarı Hasan Talat Efendi tarafından 1865 yılında yaptırılan tarihi Hazeranlar konağı ziyareti. 1865 yılında Amasya Valisi Ziya Paşa tarafından yaptırılan saat kulesi ve Sabuncuoğlu medresesi görülecek yerler arasında. Turumuzun sonu ve yol güzergahı üzerinde yer alan Çorum’a varış. Meşhur çorum leblebisi alışverişi için serbest zaman. Ardından Ankara’ya hareket .Gerekli molaların ardından Ankara ya varıyor ve bir başka VES turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Özel tur araçları ile ulaşım.
2 gece YP konaklama.
3 Sabah kahvaltısı.(Birincisi Sinop Erfelek de Serpme)
2 Akşam yemeği.
Programda belirtilen geziler.
Rehberlik ve VES TURİZM refakat hizmetleri.
Seyahat esnasında sıcak soğuk ikramlar.
Seyahat Güvence Poliçesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
Öğle yemekleri.

Ekstra harcamalar.

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

UÇAKLI ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK
UÇAKLI ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK

Odabaşı 450 ₺'ye varan indirim !!

1795.00 TL

KARADENİZ VE BATUM TURU 4 GÜN
KARADENİZ VE BATUM TURU 4 GÜN

Odabaşı 375 ₺'ye Varan İndirim !!

970.00 TL

ESKİŞEHİR TURU HIZLI TREN İLE GÜNÜBİRLİK
SAFRANBOLU YÖRÜKKÖYÜ TURU GÜNÜBİRLİK
SAPANCA MAŞUKİYE TARAKLI TURU GÜNÜBİRLİK

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.