UÇAKLI LİKYA MAVİ YOLCULUK TURU


UÇAKLI BUTİK LİKYA MAVİ YOLCULUK TURU


GİDİŞ VE DÖNÜŞ UÇAK BİLETİNİZ ÜCRETE DAHİL


Türk Havayolları

Nereden

Nereye

Kalkış

Varış

Gidiş

TK7172       

ANKARA

DALAMAN

08.00

09.20

Dönüş

TK7177

DALAMAN

ANKARA

21.55

23.10

1. Gün: Göcek-Dalyan Tekne Turu-İztuzu Plajı-Caretta & Caretta-Kaunos Kral Kaya Mezarları-Katrancı Koyu

Uçuş saatinden 1 saat önce Esenboğa Havaalanında buluşuyoruz;  Check-in ve bagaj işlemlerinin sonrasında Anadolujet Ankara-Trabzon TK7060 07.55 uçağımıza geçiyor ve varışımızı müteakip olarak İstanbul, İzmir ve diğer illerden uçakla gelen konuklarımızla buluşuyoruz. Alanda bekleyen aracımız ve tüm konuklarımızla Dalyan’a doğru yola çıkıyoruz. Dalaman ve Ortaca üzerinden geçip Karia Uygarlığı ’nın önemli kentlerinden biri olan Kaunos Antik Kenti’nin karşısında, bugün balık kapanlarıyla meşhur Dalyan kasabasından Dalyan Tekne Turumuza (1.Tekne Turu) çıkıyoruz. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy. tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarlarını (Panoramik) görüyoruz. Caretta-Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajında yüzme molası sonrası Göcek’e uğruyoruz. Marinasında pahalı tekneleri ve güzelliği ile herkesi büyüleyen şirinliği ile Göcek’teki gezimizi tamamlayarak, Katrancı Koyunun güzel manzarasını görerek ve fotoğraflarını çekerek otelimize hareket ediyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Öğle Yemeği: Extra hizmet olup; menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır
Konaklama: Grand Emir Otel vb./Dalyan


2. Gün: Kelebekler Vadisi Mavi Yolculuk Tekne Turu-Soğuksu-Camel Beach-Akvaryum Koyu

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, misafirlerimiz kendi imkânlarıyla ulaşacakları bir plajda, tam gün deniz, güneş ve kumsal keyfi yapabilirler. Dileyen misafirlerimiz, otelin imkânlarından faydalanabilirler. Dileyen misafirlerimiz ise, Ekstra Kelebekler Vadisi Tekne Turumuza katılabilirler. (Ekstra Kişi Başı 50 TL – Öğle Yemeği Dâhil). Ölüdeniz ’den teknemize binerek denizin mavisiyle kucaklaşıp ve eğer şanslıysanız Tiger Kelebeklerini ’de görebileceğiniz turumuza başlıyoruz. Kelebekler Vadisi Turumuza (2. Tekne Turu) çıkıyoruz. Bu turumuzda, Kelebekler Vadisi, Soğuksu, St. Nicholas Adası, Camel Beach, Akvaryum Koyu başlıca göreceğimiz noktalar olacak ve bu noktalarda yüzme molalarımız olacak. Tekne turumuz sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır
Öğle Yemeği: Extra hizmet olup; menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır
Konaklama: Pelin Otel vb./Fethiye


3. Gün: Oniki Adalar Tekne Turu-Kızıl Ada-Göcek-Katrancı Adası-Şövalye Adası-Fethiye-Ölüdeniz

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz 1975 m. yükseklikteki Babadağ’da Yamaç Paraşütü (Paragliding) yapma fırsatı bulabilirler (Ekstra). Paragliding ’den gelen misafirlerimizi aldıktan sonra, sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belce Kız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, Ölüdeniz ’de yüzme molası veriyoruz. Ölüdeniz ’deki keyifli dakikaların ardından Fethiye’nin ve Göçek’in birbirinden güzel koy ve adalarında yunuslar gibi özgürce yüzebileceğimiz, maviyi ve yeşili bir arada görmeye doyacağımız Oniki Adalar Tekne Turumuza (3. Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne turumuzda Kızıl Ada, Göcek Adası, Tavşan Adası, Yassıcılar Adası, Katrancı Adası, Şövalye Adası başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molaları sonrasında tekne turumuzu tamamlıyoruz. Tekne turu dönüşünde Fethiye şehir merkezinde serbest zaman verip otelimize geri dönüyoruz. Aksam yemeği ve konaklama otelimizde


Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır
Öğle Yemeği: Extra hizmet olup; menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır
Konaklama: Pelin Otel vb./Fethiye


4. Gün: Saklıkent-Kaputaş Plajı Yüzme Molası-Kaş-Üçağız Köyü-Simena Kalesi-Kekova Tekne Turu-Patara Plajı

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası antik dönemde Xanthos Çayı olarak bilinen ve halk arasında Sarı Çay olarak da adlandırılan Eşen Çayı ile bütünleşen 18 km’lik Saklıkent Kanyonunda, buz gibi suya ayaklarımızı sokarak keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Kınık - Kalkan güzergâhını takip ederek Dünyanın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen Kaputaş Plajı’nda park yeri müsaitliği durumuna göre yüzme molası veriyoruz. Sonrasında Kaş’ta vereceğimiz kısa molada isteyenler taze sıkılmış portakal suyu içebilir ve ülkemize en yakın Yunan Adası olan Meis Adası’nı fotoğraflayabilirler. Kaş gezimizin ardından, Ardından Üçağız Köyü’ne gidiyor ve Kekova Tekne Turumuza (4. Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne turumuzda Anadolu'nun en küçük tiyatrosunu barındıran Simena Kalesini ve denizin içindeki lahitleri uzaktan görüp fotoğraflama imkânı bulacağız. Ayrıca Kekova Adası, Batık Şehir, Hamidiye Koyu, Tersane Koyu bu turumuzda başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molaları sonrasında, 18 km uzunluğundaki sahil şeridiyle Türkiye'nin en uzun plajlarından biri olan ve bir antik şehri de içerisinde barındıran Patara’ya gidiyoruz. Patara Plajı’nın altın sarısı kumsalında verilen yüzme molasını takiben otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Eğlenmek isteyen misafirlerimizi Karaköy’deki canlı müzik yapılan mekânımıza götürüyoruz. (Ekstra)


Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır
Öğle Yemeği: Extra hizmet olup; menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak; Otelde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır
Konaklama: Pelin Otel vb./Fethiye


5. Gün: Azmak Çayı-Gökova Körfezi Tekne Turu-Akyaka Kasabası-Kleopatra Plajı-Sedir Adası-Gelibolu Adası-Lacivert Koy

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Gökova’ya hareket ediyoruz. Azmak Çayı kenarında kısa molanın ardından Gökova Tekne Turumuza (5. Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne turumuzda Gelibolu Adası, İncekum, Sualtı Mağaraları, Lacivert Koy başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Sedir Adası’na gidiyoruz. Sedir Adası’nda verilen molanın ardından Akyaka’ya geri dönüyoruz. Akyaka Beldesinden bedenen ayrılırken ruhumuzu da Gökova Körfezi’nde bırakıyor ve Dalaman Havaalanına gelerek Anadolujet TK7177 21:55 Dalaman-Ankara uçağıyla Ankara’ya dönüyoruz. Bir başka VESTURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak; Otelimizde açık büfe olarak sunulacaktır
Öğle Yemeği: Extra hizmet olup; menü fiyatları geçerlidir.


Önemli:Not Uçaklı turlarımızda 30 gün sonrası iptallerde uçak bileti iadesi yapılmaz,diğer illerden aktarmalı katılım sağlayacak misafirlerimizden güncel fark bedeli alınacaktır.


 


Ücrete Dahil Hizmetler
 • Ankara-Dalaman-Ankara Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Bölgede Lüx Araçlar İle Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 4 Açık Büfe veya Set Menü Akşam Yemeği
 • 4 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
 • 6 Tekne Turu Dâhil 
 • Dalyan Tekne Turu Dâhil 
 • 12 Adalar Tekne Turu Dâhil 
 • Kelebekler Vadisi Tekne Turu Dâhil
 • Kekova Tekne Turu Dâhil 
 • Gökova Azmak Çayı Tekne Turları Dâhil  
 • 3 Öğlen Yemeği Dâhil 
 • 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
 • VESTURİZM Refakat Hizmeti

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.