UÇAKLI TUNCELİ MUNZUR VADİSİ TURU


TUNCELİ MUNZUR VADİSİ TURU


GİDİŞ VE DÖNÜŞ UÇAK BİLETİNİZ ÜCRETE DAHİL


 

Türk Havayolları

Nereden

Nereye

Kalkış

Varış

Gidiş

TK7070

ANKARA

ERZİNCAN

07.55

09.15

Dönüş

TK7053

ELAZIĞ

ANKARA

13.15

14.35

1. Gün: Erzincan - Pülümür - Dere ova Şelalesi - Nazımiye - Düzgün Baba

Uçuş saatinden 1 saat önce Esenboğa Havaalanında buluşuyoruz;  Check-in ve bagaj işlemlerinin sonrasında Anadolujet Ankara-Erzincan TK7070 07.55 uçağımıza geçiyor ve varışımızı müteakip olarak İstanbul, İzmir ve diğer illerden uçakla gelen konuklarımızla buluşuyoruz. Alanda bekleyen aracımız ve tüm konuklarımızla Tunceli’ye hareket ediyoruz. Dere ova Şelalesi’ndeki manzara eşliğinde kırmızı benekli alabalığın tadına bakma olanağı sunuyoruz. Su ne kadar soğuk olursa alabalık o kadar lezzetli olur ki dağlarda temmuz ayında bile kar olması nedeniyle burada su hep buz gibidir. Yemek sonrası endemik bitki görselleri sunan Pülümür vadisindeki Kutu deresi kenarında çay molası yapıyoruz. Tunceli yaban hayatın en iyi korunduğu Türkiye’deki sayılı alanlarının başında geliyor. Buradan Türkiye’de önemli mevkilerde bulunan birçok kişinin doğduğu Nazimiye ilçesindeki Düzgün Baba Türbesi’ne doğru yol alıyoruz. Buradaki köylüler her yıl yazın başında ürün hasadı bereketli olsun diye çayırlar biçtikten sonra şükür olsun diye bir araya gelip burada Allah’ı anar kurban keserler. Alevilerce kutsal kabul edilen Düzgün Baba dergâhında halen derviş hayatı süren insanları görmek mümkündür. Ozanların bağlamaları eşliğinde seslendirdikleri Zazaca ve Türkçe türküleri dinledikten sonra Tunceli Merkez’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrasında Tunceli merkezde yer alan cem evinde muhabbete katılıyoruz. Duvarlarında Atatürk, Hz Ali ve Hacı Bektaşi Veli’nin resimlerinin yer aldığı cem evinde bağdaş kurup, oturup alevi dedelerinden Aleviliği anlamaya ve tanımaya çalışıp; deyişler, nefesler ve semahlar dinleyeceğiz. Konaklama otelimizde.


Öğle yemeği: Ekstra hizmet olup; Dereova’daki Alabalık menülerini tavsiye ederiz.
Akşam yemeği: Ücrete dâhil olarak otelimizde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Royal Demir vb.


2. Gün: Ovacık-Munzur Vadisi-Dersim-Kırk Gözeler-Munzur

Sabah yöresel köy ürünlerinden oluşan tamamen organik kahvaltımız sonrasında Munzur Vadisi’ne giriyor ve Dersim 38 Kayalıkları olarak adlandırılan bölgeyi görüyoruz. 1938’de yaşanılanları bölge insanından dinliyor; bölgeye daha önce hiç gitmemiş kişilerin sadece kitabi bilgilerle yaptığı yorumlarından kurtuluyor ve sadece insani boyutta değerlendirme fırsatı yakalıyoruz. Halbori Gözelerini ve Laş Deresi’ni gördükten sonra Munzur'un doğduğu Ovacık’a hareket ediyoruz. Üzerinde Buzul göllerinin yer aldığı Temmuz ayında bile yamaçlardan yığılmış kar örtülerinin henüz erimediği Mercan Dağlarının heybetli duruşunu fotoğraflayarak Gözeler Köyü’ne ulaşıyoruz. Yaya olarak Kırkmerdiven Yaylası yakınlarında bulunan Büyük Şelale ve Çifte Şelalelerini görülmesi sonrasında akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Kahvaltı: Ücrete dâhil olarak otelimizde açık büfe kahvaltı olarak sunulacaktır. 
Öğle yemeği: Ekstra hizmet olup; Ovacık’taki Et menülerini tavsiye ederiz.
Akşam yemeği: Ücrete dâhil olarak otelimizde açık büfe veya set menü olarak sunulacaktır.
Konaklama: Royal Demir vb


3. Gün: Elazığ-Harput-Pertek-Kale-Sungur Bey Camii-Dönüş Yolculuğu

Sabah yöresel köy ürünlerinden oluşan tamamen organik kahvaltı sonrasında Hozat'ta çay molası veriyoruz. Anadolu inanç ve kültür mozaiğinin en güzel örneklerini göreceğimiz Pertek’teki tarihi Sungur Bey Camini ve Çelebi Ağa Camini ziyaret ettikten sonra Pertek Kalesi’ne hareket ederek çay eşliğinde Şaklılarla sohbet ediyoruz. Buradan Harput’a hareket ediyor; Kale gezisi ve çarşıdaki alış veriş molası sonrasında Elazığ havalimanına hareket ederek Anadolujet Elazığ-Ankara TK 7053 13.15 Uçağı ile Ankara’ya dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Ankara’ya varıyoruz. Bir başka VESTURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Sabah kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Ücrete Dâhil
Öğle Yemeği: Batum’da yöresel yemekleri ile ünlü Park Batumi Restaurant’ı öneririz. Extra 


Önemli:Not Uçaklı turlarımızda 30 gün sonrası iptallerde uçak bileti iadesi yapılmaz,diğer illerden aktarmalı katılım sağlayacak misafirlerimizden güncel fark bedeli alınacaktır.


 


Ücrete Dahil Hizmetler
 • Ankara-Erzincan Uçak Bileti
 • Elazığ-Ankara-Uçak Bileti
 • Bölgede Lüx Araçlar İle Ulaşım
 • 2 Gece Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
 • 2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı 
 • 2 Set Menü veya Açık Büfe Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Geziler
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Esnasında Araç İçi ikramlar
 • Seyahat Güvence Poliçesi
 • VESTURİZM Refakat Hizmeti

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemekleri

 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.