Online Satın Al

VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE BUTİK VAN DOĞUBEYAZIT TURU

En yakın tarih , Kişibaşı

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler


VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE BUTİK VAN DOĞUBEYAZIT TURU


 
4 GECE 5 GÜN

(1 GECE TREN - 3 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMASI)


 
TREN & UÇAK BİLETİ DAHİL
 

 

1. Gün: Ankara\'dan Hareket

Değerli misafirlerimizle saat 09:30' da Ankara Yeni Hızlı Tren Garında buluşuyoruz. Van Gölü Ekspresi'nin yataklı veya kuşetli vagondaki kompartımanlarına yerleştikten sonra dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler. Yaklaşık 26 saat sürecek yolculuğumuz saat 10:55’ te başlayacak. Muhteşem doğa manzaraları eşliğinde Anadolu’yu geçeceğiz.


2. Gün: Tatvan – Ahlat Selçuklu Mezarlığı – Kümbetler – Van Gölü – Nemrut Dağı Krater

Yol boyunca İç Anadolu’nun bozkırları dahil olmak üzere her yerde şahane manzaralar göreceğiz ancak en güzel manzara sabahın ilk saatlerinde Murat Nehri’nden geçişi ve Muş Ovası’nın doğal güzelliği olacak. Öğle saatlerinde Tatvan’a varıyoruz ve alanda bizi bekleyen aracımız ile gezimize başlıyoruz. Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Selçuklu Mezarlığı'nı gördükten sonra , en son 1441 ile 1443 yılları arasında faaliyete geçmiş olan Nemrut Dağı Krater Gölü'nü görmeye gidiyoruz. İsteyen konuklarımız dağdan bolca opsidiyen taşı toplayabilir. Bu doğa harikası krater içindeki göl ve gölcükleri gördükten sonra Van'a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van’daki otelimizde. 


3. Gün: Hoşap Kalesi – Çavuştepe – Gevaş - Halime Hatun Türbesi – Akdamar Adası – Tuşpa Antik Kenti

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında bir kartal yuvası görünümüyle Anadolu’nun en güzel kalelerinden biri olan Hoşap Kalesi'ni Urartu döneminde önemli bir kale olan Çavuştepe’yi, Gevaş ilçesinde ki Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı'nı görüp, göl kıyısındaki restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Dileyen konuklarımız  Van Gölü’ne has inci kefalini tadabilirler. Yemekten sonrasında Akdamar’a keyifli bir tekne yolculuğu gerçekleştiriyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu kabartmaları ile dikkat çeken Akdamar Kilisesi’ni gezip, adada bir gezinti yapıyoruz. Gezintimizin ardından ile Gevaş’a dönüyoruz. Eski Van şehrini ve Tuşba Antik Kenti’ni gezip burada gün batımını izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.


4. Gün: İshakpaşa Sarayı – Doğuzbeyazıt – Muradiye Şelalesi

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında birçok efsaneye konu olmuş Ağrı Dağı manzarası eşliğinde İshakpaşa Sarayı'na gidiyoruz. İshakpaşa Sarayı'nı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezerken muhteşem taş işçiliğine hayran kalacaksınız. Gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Yemek sonrası Doğubayazıt-Çaldıran yolunu takip ederek Muradiye Şelalesi'ne gideceğiz. Şelalenin fotoğraflanmasından sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.

 


5. Gün: Kedi Evi – Van Arkeoloji Müzesi – Meher Kapı – Yedi Klise Manastır

Kahvaltı sonrasında Van 100. Yıl Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan "Kedi Evi", özellikle Urartu eserleriyle öne çıkan Van Arkeoloji Müzesi, Meher Kapı, Yukarı Bağraçlı Köyünde bulunan Ermenilerin önemli yapılarından Yedi Kilise Manastırı'nı geziyoruz. Öğle yemeğimizi şehir merkezinde yedikten sonra, meşhur Van otlu peyniri ve savatlı gümüşü almak isteyen konuklarımız için serbest zaman. Daha sonra Van Havaalanı'na transfer.  Ankara’ya varış ve gezimizin sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Midibüs veya Minibüs ile Ulaşım
Anadolu Jet Dönüş Uçak Bileti
Van Gölü Ekspresi ile Gidiş Tren Bileti (Yataklı veya Kuşetli)
3 Gece Otel Konaklaması
3 Sabah Kahvaltısı
3 Akşam Yemeği
Seyahat Sağlık Sigortası
Rehberlik Hizmetleri

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

 

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 

Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

BENZER TURLAR

KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU
KÖŞE BUCAK İSTANBUL TURU

Haftalık

949.00 TL

ANKARA ÇIKIŞLI HOBBİT EVLERİ MAŞUKİYE TURU GÜNÜBİRLİK
KAPADOKYA TURU 2 GÜN
KAPADOKYA TURU 2 GÜN

HER HAFTA CUMARTESİ SABAH HAREKET!

359.00 TL

ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK
ŞEHİR ŞEHİR KARADENİZ TURU HAFTALIK

BATUM TURU DAHİL - ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLİ

1299.00 TL

FETHİYE KAŞ KALKAN TURU HAFTALIK
FETHİYE KAŞ KALKAN TURU HAFTALIK

Tekne Turları Dahil

Bu Turu Online Satın Alın

Ne Zaman
Misafirler
E Bültenimize Kayıt Olun!
GÜVENLİ ONLİNE ALIŞVERİŞ
0850 333 0 837

www.vesturizm.com.tr sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları VES Turizm ve Seyahat A.Ş'ye aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından VES Turizm ve Seyahat AŞ sorumlu tutulamaz.